Jdi na obsah Jdi na menu
 


Redakce vs. Arevin

18. 2. 2008
Přátelé, je to tady!!!
Rychlostí světelného blesku jsem dnes na email dostala odpověď. Slušnou a vstřícnou. Tady je.

Dobrý den,

děkuji Vám za Váš e-mail a mrzí mě, že na Vás můj dopis zapůsobil tak negativně - rozhodně to nebyl záměr. Máme radost z toho, že o náš časopis mají zájem i lidé mimo cílovou skupinu, pro kterou je časopis určen - neměla jsem v úmyslu se vás jakkoli dotknout.
Možná se mi nepodařilo se přesně vyjádřit k výrobě časopisu Witch. Situace je taková, že časopis Witch má určitý daný koncept, který je stanoven firmou Disney a řídí se jím více zemí v rámci koprodukce. Tento koncept stanovuje veškerý obsah a podobu časopisu, včetně počtu jeho stran a příloh připojovaných jako dárek. Všechny obrazové i textové materiály dostáváme již zpracované a pouze dáváme texty k překladu. Vašich připomínek si velmi ceníme, ale bohužel není možné, abychom pouze na základě našeho rozhodnutí měnili celou koncepci časopisu. Proto jsme se rozhodli, že nejlepším řešením bude, když Vaše připomínky a náměty předáme k posouzení přímo firmě Disney, a budeme věřit, že je zváží a v budoucnu promítne do nové a pro vás přijatelnější podoby časopisu Witch.

Pokud jde o přílohy v časopise Witch (dárky), snažíme se samozřejmě zajistit co nejvyšší možnou kvalitu za cenu, kterou dovoluje rozpočet v rámci celkových nákladů na časopis. Z mého dopisu to asi opět nevyznělo tak, jak jsem zamýšlela - dárky, které jsou součástí našeho časopisu, je možné koupit ve stejné kvalitě v obchodech, a to za cenu, která je vyšší než celý náš časopis i s příslušným dárkem dohromady.

Nyní ke speciálům - materiály na tato speciální vydání kupujeme od licencora za vyšší cenu, a proto se tato cena promítne i do výsledné ceny produktu. Pokud jde o speciální vydání "Co bylo před Witch", tyto sešity skutečně vyšly - ověřila jsem si to, ale bohužel Vám nedokážu vysvětlit, jak je to možné, že je nikdo ve Vašem okolí nikdy neviděl.

K otázce ceny na Slovensku - na Slovensku se narozdíl od ČR již delší dobu nezvyšovalo DPH a rovněž je tam nižší kupní síla - z toho důvodu se naše vedení rozhodlo ponechat cenu ve slovenských korunách stejnou jako doposud.

A pokud jde o grafické zásahy, už jsme od nich upustili - nebyl to úmysl zničit komiks, běžně v komiksech necháváme překládat i zvuky, které se vpisují pouze černým textem do obrázků. Uznávám, že ve Witch to není nutné, a proto si budeme dávat pozor, aby se to již neopakovalo.

S pozdravem

Zuzana Bělohlávková
redakce Witch-------------


Z toho plyne:
* mít vysokoškolský titul se vyplácí ;))))
* častá krůpěj i kámen proráží
* grafické zásahy NEBUDOU!!!! Yipieeee!!!
* možná se opravdu dočkáme změn :)))Výzva!!!!!!!!
Mám v úmyslu té dobré ženě poděkovat za projevenou vstřícnost, nicméně, než tak učiním, prosím vás, abyste mi napsali, jestli někdo (kdokoliv), vlastníte speciál Co bylo před Witch; a to jiné sešity než Taranee. Pokud ne, byl by případný zájem o dotisk? Podle mě by o to šlo požádat; dělali dotisk prvních dvou dílů komixu, když se vyprodaly..

Vaše názory k tomuto prosím do komentářů a co nejdříve, není slušné na mail odpovídat pozdě! Děkuji!


A jako malou oslavu dobrých zpráv tu o víkendu čekejte nějaké pěkné obrázky z Dánského Witch.

Vaše Arevin :)))
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jsjd

(kája, 16. 3. 2008 10:10)

arevine jestli by si ch chtel můžu ti poslat witch česky mám nějaký z 06,07 a 08 oskenovala bych to a poslala ti to na mail jestli tedy chceš dát na stránky celý časopisy napiš mi na MIRRIRR@seznam.cz