Jdi na obsah Jdi na menu
 


Za lepší WITCH!!

4. 9. 2007
Každý, kdo jen trochu brouzdá internetem ví, jak vypdají komixové sešity v zahraničí. Přes sto stránek, tvrdá obálka, zajímavé přílohy, žádné násilné grafické zásahy do obrázků, naprosto jiný přístup, cena, která odpovídá.

Když to porovnáte s tím, co vychází u nás, jste v lepším případě znechucení, v horším totálně naštvaní. Rozhodli jsme se, že to tak nenecháme a napsali redakci začátkem prázdnin email. Dosud nikdo z nás neobdržel jedinou odpověď, ač se skorem zdá, že něco z toho četli (například další slet je, světe div se, ne v Praze, ale na Moravě).

Chceme odpovědi, chceme změny, proto jsme se rozhodli pro druhý krok: napsat redakci dopis a doufat v odpověď. Pokud by ani toto nezabralo, máme v plánu oslovit ředitele, případě za ním zajet osobně.

Zní to možná jako předem ztracený a zoufalý plán, ale chceme to zkusit! Proč bychom měli mít ošklivé odfláknuté a předražené vydání, když nám ve světě ukazují, že to jde i jinak? Navíc pomyslete na to, že časopisy mají od příštího roku podražit. Umíte si představit, k čemu by to vedlo? Menší počet stran? Vyšší cena?
A co kolegové na Slovensku? Nejenže se pro ně nikdo neobtěžuje překládat do jejich mateřštiny, ale mají jedno číslo mnohem dražší než my, navíc jsou o několik vydání pozadu.
Tohle chování prostě není fér a je to tím, že redakce postrádá mezi sebou jakéhokoliv fanouška Witch. Proto ta petice, proto ten dopis.

Máte-li k tomu co říct, prosím, napište to SEM do komentářů a připojte své civilní jméno. Všichni si zasloužíme lepší Witch!!!!!!


PS: Tento dopis je nyní prioritou, proto jsem práci na překladech a stránkách Witch-fire dočasně odsunula do pozadí.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Časopis

(Arevin, 23. 6. 2012 19:23)

Bohužel, mám pocit, že už to nikdy lepší nebude. Nejde jen o přílohy a cenu, jde i o celkovou kvalitu příběhů. Dřív jsem se nemohla dočkat dalšího čísla, dneska mě málokterý příběh zaujme. Protěžovány jsou hlavně Hay Lin a Taranee, chybí taková ta lidská stránka a nějaký kontinuální děj. Je to nuda. Časopis kupuju pořád, ale přiznávám, že si přeju, aby to už nějak důstojně ukončili. Co nejdřív.

Už to není, co to bývalo...

(Marťa, 23. 6. 2012 10:02)

Já si witch kupuju už od prvního čísla. Nebo alespoň kupovala. Je mi 18, ale witch bych si kupovala stále, pokud by to nestálo tak hnusnou cenu za menší kvalitu, než dřív! Když witch začal, byly tam super přílohy týkající se witch a když už se witch netýkaly, tak byly alespoň laděné do jejich duchu (např. vonné tyčinky). A nyní? Znatelně vyšší cena (původně ty první vydání stávaly 43 Kč), mizerná kvalita v porovnání s italským nebo francouzským vydáním a přílohy tak nekvalitní, až je to člověku líto! Je mi z toho opravdu špatně. Dřív když už byla ve witchi příloha třeba nějaký řetízek, tka jsem ho nosila pořád, aj jsem s ním třeba sportovala, ale teď? Teď se to člověk pomalu bojí vzít i do ruky, aby se to nerozpadlo. Proto jsem přestala časopis kupovat. Nemám na to zkrátka peníze. Sem tam si nějaké číslo koupím, ale jen velice výjimečně, když je opravdu nějaká dobrá příloha, což se moc často nestává...

ano

(Monika, 21. 12. 2009 14:05)

mas pravdu, ja som zo Slovenska a nam tu aj tak predavaju česke časopisy, vadi mi to

Pravda

(Anežka Malčíková, 27. 8. 2009 18:47)

Máš celkem pravdu,měly by ty

Pravda

(Anežka Malčíková, 27. 8. 2009 18:45)

tynuska

(jana s., 27. 1. 2008 16:40)

ja si myslím že wítch by měli psát i slovensky a nejen česky.no přece když si nějaký slovák koupí ten časopis tak jak tomu má rozumět

PRO HAY LIN

(HANIČKA, 21. 11. 2007 19:00)

Ahoj hay lin ja jsem hana a když ja na tebe koukám víš tak jsem pořad chťela jako ty viš tak ahoj

Taranee-www.witch.kyblsoft.sk

(W.I.T.C.H., 6. 11. 2007 13:28)

cawko podla mna je witch nej na celem svete a ja jsem slovacka zijem na slovensku jen proto tady pisu po cesky protoze se mi chce aby ste mi rozumneli nevim ci vite dobre po slovensky tak proto pisu po cesky ale mam radsej trochu nez witch insiu rozpravku Klub Winx

!!!!WITCH!!!!

(Filip, 3. 10. 2007 13:43)

je fakt jestli to chcete zkusit tak to zkuste do konce roku jinak jsme v ******!!a nechapu proc to slovaci nemaji slovensky protoze slovaci maji hry od spolecnosti electronic arts taky vsechny cesky a malo kdo jim do nejake udelaji slovencinu

!!!!WITCH!!!

(Filip, 3. 10. 2007 13:40)

ale jestli to bude pristi rok drazsi tak uz si to ani nebudu kupovat ale jenom si to cist na www.witch.co.nr a je to

SK-CZ

(Filip, 3. 10. 2007 13:39)

a vis proc to maji slovaci drazsi?protoze oni maji vsechno drazsi nez mi protoze je slovenska koruna je 80 ceskych haléřů!

vec:časopis witch

(lucia legáthová, 18. 9. 2007 19:46)

úplne súhlasim! a navyše skoro vôbec nedávajú ako obrázok čísla dačo zo Slovenska! a z Košíc už dupľom nie!!! to nieje fér!!!

v pohode

(shagon, 7. 9. 2007 17:33)

podla mnA je w.i.t.c.h. SUPER aj ako komix tak aj serial pokracujte v dobrom diele

WITCH....

(Angus /www.naj-witch.blog.cz/, 5. 9. 2007 21:00)

Teraz bude rok čo kupujem WITCH,řaz som si dala s WITCH dlhú pauzu, lebo to obdobie bol časopis strašný, komix-nekvalitný čarodejkám mnoho krát vo WITCH oblečku chýbalui pančuchy, alebo iné, darček bol strašný napríklad nejaké gumičky totalna katastrofa, WITCH som si znova začala kupovať nedávno....myslím znova som začala číslom 14/07 a vlastne odvtedy tu v SR vyšlo len číslo 15/07 ktoré je celkom dobré na tieto pomery. A však keď české WITCH porovnáme s talianským nestojí za nič, teraz je tu komix celkom dobrý, dosť ma zaujal, mňa skôr štvú niektoré staré obrázky, ktoré sa objavujú na iných stranách a vyzerajú strašne! Samozrejme nemôžem zabudnúť na prílohy, ktoré väčšinou nestoja
za nič, napr. už spomínané gumičky s Will boli úbohé, ale niekedy sa ošťastí napr. už veľmi sa teším keď do SR príde číslo 15/07 s fotoalbumom, som zvedavá čo zač bude ten fotoalbum. Sošť som sa tu rozpísala snáď nevadí, ale ja rada vyjadrím svoj názor :D.

Super

(Arevin, 5. 9. 2007 18:22)

Diky holky, piste dal, vsechno, co si vzpomenete a o kom vite..

Alexandra Huttová

(Atomicalex, 5. 9. 2007 16:30)

A to som zabudla, čo tu spomína kolegyňa podomnou, bestíhame sa zapojiť my slováci do súťaží, čo je dosť nefér.

Alexandra Huttová, Trnava

(Atomicalex, 5. 9. 2007 16:28)

Ja mám k časopisu dané pripomienky:
keďže som zo Slovenska, som o niekoľko čísel pozadu+ je fakt komické keď si kúpim v spetembri witch a tam rady ako si užiť leto a podobne! Tým pádom pre nás okrem komixu je všetko neaktálne! ale to by nebolo ešte to najogršie. U nás stojí už i tak predražený witch viac ako v 4eskej republike! Ale prosím vás az čo tých 59 SK? Za tenký komix? Za nekvalitnú prílohu, ako keď v jendom čísle boli pripojené nášnice, ktoré kým som vytiahla zo sáčiku v ktorom boli zabalené rozpadli sa, za mnoho príloch,ktoré absolútne nesúvisia s witch? Prečo v taliansku či francúzsku majú komix s tvrdou obálkou, časopis má okolo 100 strán, je tam príloha týkajúca sa witch a ešte tam priložia 2 Mega plagáty? a keď nie Mega tak aspoň nejaký ten obyčajný. Videla osm to u nich niekoľko krát. Veď aj nás by potešilo ako darček navyše nejaký ten plagát čo by som si zavesila na stenu a nie len v špeciály Taranee kde ich síce bolo neikoľko, ale stálo am to 100Sk!!!

mýslím, že to je asi všetko čo k tomu mám..ale keď ma ešte neičo napadne určite to napíšem:)

Súhlasím

(Nina Závodská, 5. 9. 2007 16:22)

Máš úplnú pravdu a mňa aj dosť štve že mi Slováci sa nestíhame zapojiť do súťaží pokiaľ nemáme Witch predplatený.A najviac ma štvú tie špeciály.Keď už Witch prekladajú od Poliakov prečo aj my nemáme tie špeciály čo oni?Napr. Elyon & Caleb alebo tie Vianočné...A keď začali s Čo bolo pred Witch Taranee prečo nevydali aj ostatné???Mali to dať dokopy a nie jeden tenučký špeciál s Tarou za nekrešťanskú cenu.U nás to tuším stálo okolo 80Sk.

časopis

(Anna Punčochářová, 5. 9. 2007 6:27)

njn je o pravda,dnešní číslo není nic moc